Pasqua con l’italiano

Pasqua con l’italiano

Choć do Świąt jeszcze dobry tydzień, to u mnie w domu już atmosfera świąteczna. Także moi uczniowie (w różnym wieku) domagają się lekcji świątecznej i dopytują: “a jak się spędza Wielkanoc we Włoszech?”, na co odpowiadam sakramentalnym “Natale con i tuoi, Pasqua con chi vuoi” (Boże Narodzenie z rodziną, a Wielkanoc z kim chcesz).

Może ktoś ma ochotę spędzić kawałek wielkanocnych ferii z włoskim? Jeśli tak, to niech pędzi szybko do zakładki “pliki do pobrania”- znajdzie tam materiał zatytułowany “Pasqua”, a w nim zadania na słownictwo, na rozumienie tekstu czytanego i tekstu słuchanego, a wszystko to związane z wielkanocnymi tradycjami we Włoszech. Znakomity materiał dla każdego od poziomu A2, także dla lektorów/nauczycieli/wykładowców, których uczniowie też dręczą pytaniami o Wielkanoc we Włoszech!

http://tutto-turismo.blogspot.com/2013/03/pasqua-in-italia-tra-tradizioni-cibo.html

Nie zapomnijcie jednak, w ferworze świątecznych przygotowań, o zajrzeniu na Studia, parla, ama, także w nadchodzącym tygodniu! Już wkrótce dwa artykuły (po polsku, ale z włoskimi słówkami): o włoskich tradycjach oraz o włoskim świątecznym jedzeniu 🙂 Może ktoś zdecyduje się upiec pyszną włoską colombę albo zrobić potrawkę z jagnięcia w sosie pomidorowym?

Aleksandra: kompletnie zwariowana na punkcie Włoch, włoskiego i wszystkiego, co się z włoskim łączy.