Dlaczego właśnie Sycylia – 12 powodów na wymarzone wakacje

Dlaczego właśnie Sycylia – 12 powodów na wymarzone wakacje

Kochani, dziś zapraszamy na wpis gościnny autorstwa Pana Rafała Bednarskiego z portalu sycylia.pl. Mnie przekonał, a Was? Gdy tylko wróci wszystko do normalności, lecę na Sycylię.

 

Dlaczego właśnie Sycylia – 12 powodów na wymarzone wakacje

Słońce, złoty piasek na plaży i regionalna kuchnia – takie uroki znajdziesz w wielu miejscach. Dlaczego to właśnie sycylijskie słońce i sycylijska kuchnia powinna Cię szczególnie zainteresować? 

Sycylia jest bardzo urokliwą wyspą. Od rana do wieczora i przez dwanaście miesięcy w roku. Niesamowite zachody słońca, kolory, które zachwycą nawet podczas zwykłego spaceru wąskimi uliczkami bajecznych miasteczek i smaki, dla których zdecydowanie warto nawet więcej niż 16 godzin spędzić za kierownicą. Poznaj 12 powodów, dla których musisz odwiedzić Sycylię. 

  1. Etna 

Jedna z większych atrakcji Sycylii – czynny i zarazem najwyżej położony wulkan w Europie. Możesz dojechać tam jeepem, dojść pieszo, albo część trasy pokonać kolejką linową. Każdy sposób jest dobry, by przyjrzeć się z bliska niebezpiecznym i niesamowitym zjawiskom natury. Dziś Etna pozostaje pod czujnym okiem badaczy i naukowców, którzy potrafią szybko ocenić nadchodzące zagrożenie. Kiedyś nie było to możliwe. Etna więc co jakiś czas wybuchała, siejąc spustoszenie na Sycylii. Jeden z jej większych wybuchów w 1669 roku doszczętnie zniszczył Katanię. Załóż więc wygodne buty, a nawet w bardzo słoneczny dzień zabierz szalik i kurtkę, na górze bowiem dość mocno wieje i wyrusz na spotkanie z groźną Etną. 

  1. Sycylijska przyroda

Jest pięknem sama w sobie, dlatego na Sycylii znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz w ciszy i spokoju kontemplować jej uroki. Takie miejsca jak np. Cavagrande del Cassibile, Giardino Garibaldi czy Lago di Piana degli Albanesi odkryją przed Tobą prawdziwe cuda natury. Tam możesz uciec od tłumów, naprawdę wypocząć i zrelaksować się. Nie myśl więc, że na Sycylii trzeba cholewki zedrzeć na zwiedzaniu zabytków, kościołów czy pamiątek po Rzymianach. Daj się zaskoczyć pięknej naturze, a zrozumiesz, dlaczego na Sycylii czas odmierza się w zupełnie inny sposób. Zielone przestrzenie to istny raj dla osób lubiących piknikować na łonie natury. Na Sycylii takich miejsc znajdziesz naprawdę sporo. 

  1. Na planie Ojca Chrzestnego

Z pewnością mało jest osób, które nie znają genialnej roli Al Pacino czy Marlona Brando. Sycylia, a dokładnie Savoca to miejsce, gdzie postaci Don Vito Corleone czy Michaela Corleone są bardzo dobrze znane. Szczególnie ciekawym miejscem jest bar Vitelli – tam w idealnej scenerii z muzyką z filmu poczujesz dokładnie ten sam dreszczyk emocji, który towarzyszył Ci podczas oglądania filmów. 

  1. Kiedy byś nie przyjechał świeci słońce?

Nie do końca tak jest, ale rzeczywiście przez większość roku na Sycylii świeci słońce. Lato jest tu bardzo upalne, a wiosna i jesień słoneczna i przyjemnie ciepła. To gwarancja udanego urlopu. Jeśli więc szukasz miejsca w którym witaminy D będziesz mieć pod dostatkiem, a do tego nawet jesienią wykąpiesz się w krystalicznie czystej i ciepłej wodzie, to obierz kurs właśnie na Sycylię. Wraz z słońcem odkryjesz smak prawdziwych cytrusów – pomarańczy, mandarynek, czy cytryn. 

5.Co łączy Sycylijczyka i Polaka? Oczywiście gościnność!

I to jest prawda. Sycylia to bardzo gościnna wyspa. W takiej atmosferze wakacje na Sycylii (https://sycylia.pl/) mijają naprawdę przesympatycznie. W hotelu, w restauracji, ale i na ulicy – wszędzie spotkasz roześmianych i przyjaznych Sycylijczyków, a jeśli zagubisz się w którymś z miasteczek i trafisz do rodzinnej Trattorii – to poczujesz się jak w raju. Obfite posiłki, wino lejące się strumieniami i deser, który rozpieści Twoje podniebienie. Taki urlop bez wątpienia na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Strony: 1 2

Aleksandra: kompletnie zwariowana na punkcie Włoch, włoskiego i wszystkiego, co się z włoskim łączy.